Během dvou posledních článků jsem vás tak trochu seznámila s metodou alternativní medicíny – biorezonancí – a to ze dvou pohledů: z pohledu vědecké literatury a z mé vlastní zkušenosti. Vy jste si psali pro další informace a zkušenosti (doufám, že se do diskuze časem zapojí více lidí), a tak jsem přemýšlela, že by bylo možná dobré přinést vám pohled také z druhé strany, tedy terapeutů, kteří se staví za onen přístroj a na nichž vlastně celý ten výsledek závisí.

Pokud byste měli zájem zjistit, s kým jsem měla já tu čest, objevila jsem toto video z pořadu Sama doma, kde přímo majitelé a terapeuti centra NaturoMed – Ing. Jana Peffková a Lukáš Bulín – vysvětlují, jak biorezonance funguje a jak ji třeba využít při odvykání kouření. Úspěšnost léčby je poměrně vysoká a proto by vás mohlo zajímat, zda by třeba taková terapie mohla pomoci i vám. Více o obou terapeutech si můžete také přečíst na jejich stránkách. A teď už ke slíbenému rozhovoru.

_DSC2450
Zdroj: http://www.naturomed.cz

Dobrý den, začala bych trochu více obecně. Jak jste se vůbec k biorezonanci dostali a kdy vás napadlo založit si vlastní centrum?

Jana: S přibývajícím věkem jsem se začala více zajímat o své zdraví. Shodila jsem pár kil změnou jídelníčku a uvědomila jsem si vliv každodenního stresu. Absolvovala jsem kurzy a semináře Alternativní medicíny, Detoxikace a Zdravého životního stylu. Chtěla jsem vědět víc a víc až se ke mě dostaly první informace o biorezonanci a skvělé možnosti, které nabízí. To mě uchvátilo…

Lukáš: Ta cesta začala někdy před čtrnácti lety, kdy jsem se pustil do studia Tradiční čínské medicíny, později jsem přidal Homeopatii, Detoxikaci dr. Jonáše a Alternativní medicínu obecně. Několik let jsem provozoval vlastní poradnu, o biorezonanci měl jen jisté povědomí. Pak jsme se potkali s Janou, která tehdy řešila jeden projekt a nakonec z toho vzniklo něco úplně jiného:). Společně jsme docela dlouho hledali vhodný přístroj k biorezonanční terapii, který bude opravdu efektivní a účinný. Přesvědčil nás přístroj Bicom a profesionální servis, který společnost nabízí. A myslím, že se s Janou shodneme, že jsme vybrali správně:).

Mohli byste fungování biorezonance nějak vysvětlit vlastními slovy?

Lukáš: To by bylo na samostatný článek, úplně laicky můžeme říci, že každá látka má svou pevnou (částicovou) strukturu a své specifické záření, nebo chcete-li, frekvenční vlnění (Nobelova cena za fyziku 1929 – Louis Victor Prince de Broglie – tzv. Dvojí aspekt hmoty), a právě s tímto vlněním se pracuje. Dalším významným „otcem“ biorezonance byl Dr. Royal Raymond Rife, což byl špičkový vědec a mikrobiolog, který vyvinul optický mikroskop, poskytující velmi vysoké zvětšení a rozlišení.

V letech 1921-1922 Rife při pozorování živých bakterií a virů pod svým speciálním mikroskopem zjistil, že jednotlivé druhy mikroorganismů reagují na elektrické frekvenční pole. Zpozoroval, že když vystaví tyto patogenní mikroorganismy určitým frekvencím, po krátké chvíli je rozrušena jejich membrána a mikroorganismy hynou. Za svůj život objevil 15.000 frekvencí různých mikroorganismů. To je princip, kterého využívají různé frekvenční generátory k hubení patogenů v těle. My však můžeme jít ještě dál, právě díky volbě přístroje. Můžeme pracovat s alergeny a se vzorky potravin a testovat citlivost organismu vůči nim a tu pak upraveným vlněním snižovat. Dále také s tělu vlastními frekvencemi, které dokážeme snímat z těla klienta a terapeuticky upravené posílat zpět do organismu a tím harmonizovat různé funkce, pochody a orgánové okruhy…

_DSC4093
Zdroj: http://www.naturomed.cz

Je přístup certifikovaného terapeuta vždy stejný nebo se v něčem odlišuje? Co používáte za metody u vás?

Jana: Terapeut vede klienta, významně se podílí na harmonizaci jeho celkového zdravotního stavu. Žádná terapie není stejná, samozřejmě používáme osvědčené postupy, ale vždy přihlížíme k aktuálním pocitům klienta. Důležitá je komunikace a důvěra mezi klientem a terapeutem.

Lukáš: Hodně používáme tzv. sadu pěti elementů, která vychází z tradiční čínské medicíny. Testujeme energetický stav jednotlivých orgánových okruhů a hlavně jejich vzájemné působení a přesouvání patologie. Často je to úplná detektivka, ale díky tomu můžeme tak jít opravdu do hloubky.

Jana: Také pracujeme se vzorky alergenů (nejlépe donesených klientem), bakterií, virů, parazitů a dalších zátěží, k jejich vyvedení z organismu a eliminaci budoucích zdravotních problémů.

Z našeho rozhovoru vyplynulo, že se zabýváte tak trochu psychosomatikou, tedy i psychologickou stránkou pacienta. Proč je podle vás nutné pracovat i psychikou pacienta?

Jana: Psychika významně ovlivňuje celkový zdravotní stav. Při každé terapii začínáme harmonizací psychiky pomocí Bachových esencí a odstraňováním emočních a energetických blokád pomocí biorezonance. Pak teprve řešíme ostatní zdravotní problémy. Také pracujeme s nízkými frekvencemi, které působí na psychosomatiku klienta.

Jak probíhá klasická terapie? V jakém odstupu a přibližně kolik návštěv musí pacient odchodit pro dosažení výsledku?

Lukáš: Základem je kvalitně provedené testování a jeho analýza. Na začátku je to vždy testování dle pěti elementů, tedy v souvztažnosti k Čínské medicíně a jeho důkladné vyhodnocení, nalezení původu nerovnováhy, patologie. A následná harmonizace, odblokování jizev, vlivu geopatií a různých hlubokých blokád. Pak testujeme další zátěže, například bakterie, viry, alergeny, těžké kovy atd. Před jejich vyvedením je nutná pečlivá příprava, jako nastolení orgánové rovnováhy, otevření detoxikačních cest, příprava jater, ledvin a lymfy. Tím předejdeme výraznějším detoxikačním projevům a klienti to pak dobře snášejí. Počet návštěv je velmi individuální, průměrně můžeme mluvit o šesti setkáních, 1x týdně.

Biorezonance neřeší jen nemoci, ale zaměřujete se také na další problémy, mohli byste nám trochu přiblížit, kde všude může biorezonance pomoci?

Jana: Biorezonance může pomoci téměř ve všech oblastech našeho zdraví. Největší zlepšení sledujeme u alergií, exémů, astmatů, řešení závislostí, eliminování virových a bakteriálních ložisek. Ve spojení se změnou stravy a životního stylu máme dobré výsledky s řešením nadváhy.

_DSC4069
Zdroj: http://www.naturomed.cz

Odchází pacient také s nějakými radami? Stalo se vám, že třeba pacienta přesvědčujete i k návštěvě klasického lékaře, jelikož objevíte nějaký problém nebo potřebujete pacienta dovyšetřit?

Jana: Nejlepších výsledků dosahujeme ve spolupráci s lékaři. Klasická medicína si umí dobře poradit s akutními problémy. Biorezonance zase může pomoci u chronických a nespecifikovatelných obtíží, jako například dlouhodobé střevní problémy, ekzémy a tolik diskutované alergie. Lidé s těmito neduhy obvykle trápí i psychické problémy způsobené zdravotními komplikacemi.

Z rozhovoru vím také, že vám není cizí ani nutriční poradenství, tedy nasměřování pacientů ke změně životního stylu celkově? Z čeho vycházíte při sestavování jídelníčku?

Jana: Změna životního stylu je prioritní, pokud klient chce zhubnout, ale i ostatním radíme co změnit, jak upravit stravu např. vzhledem k alergiím. Jídelníček nesestavujeme, dáváme doporučení většinou na základě Paleo stravování. Klienti od nás dostanou kuchařku, kde najdou inspiraci a doporučení na blogy o výživě, i na Váš blog:). Cílem je provést je procesem změny stravy tak, aby výsledek byl dlouhodobý, i když k nám už nebudou docházet. Mimo to testujeme potravinové intolerance, abychom věděli, kterým potravinám se má vyhnout.

Jak je to např. se vzděláváním? Musí se terapeut průběžně vzdělávat? Můžu podle certifikátů a vzdělání vybírat vhodné terapeuty?

Lukáš: Je to o celoživotním vzdělávání, které bohužel není nijak předepsané, ale je nezbytné, pokud chceme působit opravdu holisticky, celostně.

Certifikáty svědčí o technickém zvládnutí přístroje a základních postupů, ale to je jen začátek.

A kde čerpáte informace Vy? 

Jana: Chodíme na semináře, čteme literaturu, informace na důvěryhodných webech. Konzultujeme postupy s ostatními terapeuty, setkáváme se s lékaři nakloněnými alternativní medicíně. S každým klientem přichází nové zkušenosti, které nás posouvají dál. Baví nás nezůstat na jednom místě….

_DSC2409
Zdroj: http://www.naturomed.cz

A co samotný terapeut, máte terapie ozkoušené i na sobě?

Jana: Jéje a kolikrát :):):) Nedovolíme si doporučit něco, co nemáme vyzkoušené na sobě nebo přesvědčivými výsledky kolegů terapeutů i lékařů.

Můžete doporučit další centra, na které by se mohli obrátit pacienti, kteří mají Prahu daleko? 

V ČR působí přibližně 70 terapeutů a lékařů, kteří pracují s přístrojem Bicom.

A na závěr to nejdůležitější –  myslíte, že by biorozenance byla vhodná i pro pacienty s histaminovou intolerancí?

Jana: Zatím nemáme s histaminovou intolerancí zkušenosti, protože málo lidí ji má potvrzenou. Toto téma nás však zajímá a budeme se mu v budoucnu věnovat. 

Samozřejmě bych na závěr moc ráda poděkovala za rozhovor. Věřím, že pokud budete mít další dotazy, můžete se s nimi obrátit přímo do centra NaturoMed nebo na nejbližší pobočku, kde vám zodpoví všechny dotazy (nejsem poskytovatel ani zprostředkovatel služby a proto nemám možnost odpovídat na podrobnější dotazy).

Poznámka autora: Stále častěji narážím na to, že některá centra slibují nemožné (aneb slibují, že jeden přístroj i bez terapeuta určí diagnózu snad na všechno, doporučují mnohdy nebezpečnou léčbu, nekomunikují s pacientem, nevychází z tradiční medicíny atd.). Pokud vám někde budou slibovat, že přístroje umí všemožně diagnostikovat i ty nejvážnější choroby a hlavně, že vás dokáží během jednoho sezení vyléčit, otočte se na podpatku a utíkejte pryč. Metodika nenahrazuje lékařská vyšetření a může spíše pomoci tam, kde klasická medicína selhala kvůli nedostatku metod či lékařského porozumění. Metoda by měla fungovat na základě kontaktu s terapeutem, který by se vám měl intenzivně věnovat (žádný přístroj to za něj neudělá, jelikož pokud funguje na bázi čínské medicíny, potřebujete k tomu zkušenosti). Terapeut vám nemůže nutit žádné doplňky, pouze navrhovat postup léčby (s tím, že máte sami dostatek času na dohledání si informací). V konečné fázi může vyjít levněji než testování potravinových intolerancí, které srovnatelně nemá ve vědecké literatuře dostatečně kvalitní oporu, či psychosomatická léčba specializovaným terapeutem. 

Reklamy

1 komentář: „Co všechno dokáže biorezonance aneb malý průvodce přímo od terapeutů

  1. Dobrý den,
    z obrázků terapeutů mě pálí prsty. Vyzařují horké vibrace. Dával bych si pozor na ENP. Entity napadající psychyku. Nemusí, ale mohou Vám je i něvědomně vložit do čaker, které Vám řídí příslušné orgány! Ale i to někomu může pomoci zdravotně, ikdyž se potom změní charakter člověka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.