Bylo nebylo a zrodila se Kašulka….A že byla beran, do všeho se pouštěla rohy a hlavně, hlavně se nikdy nevzdávala. A nakonec se rozhodla, že to všechno sepíše, protože by to někomu jednou mohlo pomoct. A pomáhat je potřeba!

Na začátku roku 2012 jsem při dalších zákeřných diagnózách dostala další do sbírky – histaminová intolerance. A že jsem duše bádavá, nevadilo mi, že se o nemoci příliš neví, pustila jsem se do získávání informací sama. A jelikož jsem zjistila, že na stejnou cestu se museli vydat i další, rozhodla jsem se sdílet vše, co zjistím, vybádám, ozkouším, aby se další mohli inspirovat a třeba neopakovat stejné chyby. Co na mém blogu tedy najdete?

O čem je tedy tento blog? O tom, jak se projíst ke zdraví! Přeji vám hodně štěstí na vaší cestě za uzdravením! Vše je ve vašich rukou. Občas se ve svých příspěvcích budu odkazovat k životu v USA či k cestování.

UPDATE!

Po prvních pár měsících jsem pochopila, že nízkohistaminová dieta spočívající ve slepém sledování seznamů nevede k uzdravení! Symptomy sice na počátku polevily, ale postupně se vracely či přidávaly nové. Jelikož jsem se nechtěla vzdát, studovala jsem a studovala a zjistila, že tělo potřebuje uzdravit. Jako jediná vhodná cesta se ukázala být protizánětlivá dieta s omezením histaminu, ne však slepým sledováním rad někoho jiného. Základ je v tom vybírat si potraviny, které jsou čerstvé, živé, kvalitní a dokáží našemu tělu něco dát. Za rok takové diety (s vyřazením prozánětlivých látek jako je lepek či velká konzumace mléčných výrobků) se upravila nejen HIT, ale hlavně imunita a veškeré krevní parametry. Můžu jíst, co chci!! Otázka však je, co chcete jíst vy – jídlo, které vás pomalu zabíjí, nebo jídlo, které vám dodá zdraví? Čtěte, prosím, můj blog pečlivě  s otevřenou myslí a hledejte své cesty k uzdravení!

A jak se na blogu orientovat? Za léta svého působení nasbíral blog spoustu příspěvků a někomu se bude zdát složité začínat proklikávat od konce, proto bych vám zde chtěla dát nějaké tipy, co na blogu hledat a jak se na něm pohybovat.

 • Pokud chcete začít od úplně prvního článku, skočte SEM, když pak pod posledním článkem na stránce kliknete na políčku NEWER posts, dostanete se k novějším článkům. Pokud pod články kliknete na OLDER posts, dostanete se ke starším článkům. Pokud se budete chtít vrátit na nejnovější články, stačí kliknout na hlavní liště na Úvodní stránka. První rok po diagnóze jsem žila v USA, proto se články budou dotýkat tohoto prostředí. Ale už během prvního roku jsem nakupila zajímavé informace o HIT, bezlepkové dietě atd, proto by vás mohly i tyto články zajímat.
 • Pod úvodním obrázkem a nápisem Histaminová Kašulka naleznete šedomodrou lištu. Když myší najedete na jednotlivé názvy, u některých (třeba u histaminové intolerance nebo recepty) se vám rozroluje lišta s podstránkami. Můžete se tak snáze dostat na stránky, kde si počtete (ať už hledáte symptomy, diagnózu, dostupnou literaturu, seznamy povolených potravin či jak začít s dietou).
 • Vpravo na stránce máte seznam, který se nazývá RUBRIKY. Když si jednotlivé rubriky rozkliknete, zjistíte, co vás nejvíce zajímá. Články se snažím do těchto rubrik rozřadit dle jejich obsahu. Pokud vás tedy nezajímají recepty, je cesta přes rubriky nejjednodušší.
 • Pokud vás zajímají jen recepty, využijte prosím tuto stránku pro další navigaci. Recepty jsou rozřazeny do kategorií a seznam všech receptů mám uveden na stránkách, abyste kdykoli pohodlně mohli kliknout přímo na recept, který vás zajímá (stránky jsou obnovovány v pravidelných intervalech). Pokud si přejete ukládat oblíbené recepty, doporučuji vyzkoušet třeba Pinterest, kde si zřídíte vlastní účet. V receptu pak najedete na některý obrázek a zmáčknete Pin It. Tím se obrázek i s odkazem na recept uloží přímo ve vašem účtu. Více zjistíte zde. V seznamu také najdete odkazy na přípravu rostlinných mlék, náhradu vajec a mléka či jaké používám odměrky.
 • Pokud vás zajímají některé sporné potraviny, projděte si prosím nejdříve tuto stránku a tuto stránku, než položíte nový dotaz. Je dost možné, že jsem k dané problematice napsala celý článek, který vám pomůže se zorientovat.
 • Chcete vidět aktuální akce, přednášky, odkazy na skvělé články, co mě baví, co dělám, jím, kde se toulám? Sledujte mě na Facebooku a Instagramu.
 • Pokud chcete blog podpořit, můžete k tomu využít platbu přes paypal, odkaz naleznete na stránkách nebo zde.
 • Na hlavní stránce je také políčko pro zadání emailové adresy pro zasílání novinek, tedy kdykoliv vyjde nový příspěvek, můžete jej mít v emailu. Odběr novinek si spravujete sami, pokud už nebudete chtít emaily dostávat, můžete se s příchodem nového emailu odhlásit pomocí odkazu Unsubscribe, který máte v každém příchozím emailu.
 • Vpravo na stránce je také vyhledávač. Vyhledávané pojmy musíte zadávat přesně, bohužel vyhledávač není moc chytrý, ale lepší než nic:)).

V případě, že budete mít nutkání mi napsat či vyzískat další informace, můžete tak učinit na histaminovakasulka@gmail.com.

 Vaše Kašulka V. 

Články a obsah tohoto blogu jsou mým duševním vlastnictvím. Kopírováním textu nebo jeho částí bez povolení či dobře označené citace s odkazem na blog a kopírováním fotografií se dopouštíte trestného činu porušování autorských práv. Články ani rady zde zmíněné neslouží jako náhrada lékařského vyšetření ani nenahrazují lékařskou péči, v případě pochybností či nejasností, zavádění nových doplňků či objevení nových symptomů se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Reklamy

99 thoughts on “O mně a blogu

 1. Ďakujem za úplne najlepší blog, čo som zatiaľ k problematike HIT našla.
  Pre mňa, zdeseného HIT nováčika, je úplne úžasné to pozitívne vyžarovanie..aj keď nepochybujem, že cesta k nemu bola dlhá a ťažká..

 2. dobrý den,

  mohu mít na Vás prosím dotaz? Dostala jsem doporučení na probiotika – RAW Probiotic colon Care od společnosti Garden of life. Jedná se prý o velmi kvalitní preparát, který lze objednat pouze na internetu. A vzhledem k tomu, že internet je plný podvodných informací a i pochybných nabídek, ráda bych znala Váš názor. S díky i.m.

 3. Dobrý den všem, kteří pročítají příspěvky na tomto Blogu. Já mám podobnou zkušenost s RA a výběrem stravy jsem si ji téměř vyléčila (věřím, že ještě pár let a budu bez oné diagnozy – revmatoidní artritidy – zcela.
  Na cestě ke zdraví však nutné začlenit do životního režimu i další, spešl masáže, pitný režim……
  Děkuji Kašulce za její stránky. Strava dokáže mnohé napravit nejen u HIT. Více ve skupině RA. Mějte se moc hezky Ilona Urbanová

  1. Dobrý večer, mohla byste mi napsat odkaz na skupinu RA? „Lecim “ se cca 45 let a nyní se začínají objevovat vedlejší příznaky dlouhodobého uzivani farmak. Děkuji Ivana

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s