Na této stránce bych se s Vámi ráda podělila o recepty, které jsem vyzkoušela a o kterých si myslím, že by je měli zkusit i další, protože jsou prostě báječné. Zatím budou rozděleny dle převažující chuti a časem možná udělám víc podkategorií. Co je však velmi důležité, většina receptů bude vhodná pro lidi trpící nejen HIT, ale také glutenovou intolerancí a senzitivitou (jako já), intolerancí pšenice (takže pro ně většina bezlepkových výrobků není vhodná) a většina se dá uzpůsobit jako recepty bez gluten, bez mléka, bez vajec, bez kvasnic a některých dalších alergenů. Zní to děsivě? Možná budete překvapení, jak dobré může být zdravé jídlo.

Omlouvám se všem alergikům na ořechy a čokoládu, protože ty dle mě do stravy prostě patří, ale věřím, že v každém receptu půjde čokoláda vynechat a nahradit třeba karobem či sušeným ovocem.

Také zklamu ty, kteří hledají nízkokalorickou dietu. Ve většině jídel se dá olej nahradit jablečným pyré a cukr stévií, ale nemyslím si, že by se to mělo moc přehánět. Tělo potřebuje i látky jako sacharidy a tuky, aby mohlo správně fungovat. Avšak zdravá, pestrá, čerstvá strava vede k pročištění a to pak tělo hubne samo:)) Nevěříte? Proč to nezkusit?

Než začnete vařit a péct, přečtěte si tento článek.

NA CO MÁM CHUŤ

Reklamy

2 thoughts on “Recepty

  1. Hezký den, moc bych chtěla poděkovat za skvělé stránky. Posílám novou adresu s jinými druhy mouky, o kterých je na vašich stránkách psáno.
    http://advenimedical.cz/
    krásné svátky a určitě Váš blog bude mým hojně navštěvovaným. Šárka Kozáková

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.